به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ذخایر آبزیان آبهای داخلی، در راستای استفاده از ظرفیت های دانش بنیان و جهش تولید طبق منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) جلسه هم اندیشی پروژه تحقیقاتی سایت میگو گمیشان با حضور حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و هیئت همراه و جناب آقای دکتر محمود حیدری مدیر اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی آزادشهر و گرگان، فاضل رئیس مرکز تحقیقات ذخایر آبزیان آبهای داخلی و هیئت همراه و جناب آقای دکتر محمد هادی الماسی معاونت پژوهشی و فناوری استان و دکتر علی کاووسی مدیر کل و دکتر فکوری رئیس دفتر بهداشت و مدیریت بیماریهای آبزیان و دکتر سالار رئیس دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان گلستان برگزارشد.
در ابتدا دکتر کاووسی مدیر کل دامپزشکی گلستان با تشریح عملکرد و اقدامات حوزه های مختلف دامپزشکی استفاده از فن آوری و تکنولوژی های نوین، استفاده از تجربیات کشورهای موفق در صنعت تکثیر و پرورش، تعاملات بین بخشی، استفاده از ظرفیت ها برای رسیدن به تولید پویا منطبق با دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور و ... را از اهم راهکارهای ارائه شده در این نشست برای بهبود بیش از پیش وضعیت تکثیر و پرورش میگوی استان خواند. وی برنامه ریزی هر چه بهتر تامین و تولید خوراک استاندارد و بهداشتی لارو میگو، پیگیری تامین مولد خوب و با کیفیت و عاری از بیماری، پیگیری رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فنی در مزارع و مراکز تکثیر میگو توسط بخش خصوصی، ایجاد هماهنگی بیشتر بین تولیدکنندگان و دستگاه های متولی در جهت رفع موانع تولید و توسعه و ... را از دیگر برنامه های مطرح شده در این نشست خواند .
در ادامه جلسه ضمن مطرح شدن نقطه نظرات سایر مدعوین، حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گلستان ضمن تقدیر از اداره کل دامپزشکی استان بابت پیگیری موضوعات سایت میگوی گمیشان و میزبانی این جلسه، با مفید و لازم خواندن چنین جلساتی تصریح کرد: برپایی این چنین نشست هایی می تواند مانع بروز مشکلات شود و بی شک تداوم آن تداوم رشد و توسعه در صنعت آبزی پروری استان گلستان را به دنبال خواهد داشت.
در پایان نیز فاضل نیز به منظور استفاده هر چه بیشتر از امکانات و ظرفیت های موجود در عرصه های تحقیقاتی و اجرائی بویژه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای آبزیان در کشور، آمادگی موسسه را برای اجرای طرحهای تحقیقاتی در راستای اولویتها و برنامه های سازمان دامپزشکی کشور و سازمان شیلات ایران اعلام نمود.